fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3563 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Hekimlerin Internet Kullanım Alışkanlıkları

HTP Exclusive tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir’de 21 uzmanlık alanından 281 uzman hekim ve 119 pratisyen hekimin katıldığı araştırmanın sonuçlarına göre bilgisayar sahipliği ve Internet kullanım oranı oldukça yüksek.

Evde bilgisayarım VAR %89
İşyerinde kişisel kullanımıma ayrılmış bir bilgisayar VAR %49
Bilgisayarım YOK %20

İnternet kullanıcısı olan doktorların %89’unun evlerinde İnternet erişim imkanı var. Yaklaşık her iki İnternet kullanıcısı doktordan biri çalıştığı kurumdan İnternet erişim imkanına sahip.
İnternet kullanıcısı olan doktorların yaklaşık yarısı günde 1 veya 2 kez İnternet’e bağlanıyorlar. Haftada bir veya daha nadir olarak İnternet’e erişen doktorlar ise kullanıcı kitlenin %15’ini oluşturuyor. Sürekli olarak İnternet’e bağlı olduğunu ifade eden doktorların oranı ise %7,2.

İnternet kullandığını ifade eden doktorların kullanıcı tiplerine göre dağılımı ise şöyle;

Başlangıç düzeyinde kullanıcı %37
Orta düzey kullanıcı %58
İleri düzey kullanıcı %4

Bu sonuçlardan hareketle 3 büyük ilde doktorların henüz ileri seviyede İnternet kullanmadıkları görülüyor.
Orta ve ileri düzey İnternet kullanıcısı olan doktorların oranı ise %62.

Türkiye'nin yüzde 87'si 'internetsiz'
İnternet kullanım alışkanlığı ile ilgili yapılan bir araştırma Türkiye'nin bilgisayar ve internet kullanımında sınıfta kaldığını gösterdi. GFK Türkiye'nin toplam 20 büyük ili kapsayan, 15 yaş ve üstünde bulunan yaklaşık bin 300 kişiyle yaptığı anket sonucunda hazırladığı ”İnternet Kullanım Alışkanlığı Araştırması”na göre, Türkiye'nin sadece yüzde 20'si bilgisayar kullanıyor. Bilgisayar kullanan kesim dikkate alındığında da bilgisayarın en çok evde kullanıldığı görülüyor. Bilgisayar kullananların yarısı evde, yüzde 30'u ise işyerlerinde bilgisayar kullanıyor. İnternet'in artık bir “vazgeçilmez” olduğu günümüzde, Türkiye'de yüzde 87'lik bir oranı oluşturan grup, internete hiç girmiyor. Sadece yüzde 13'lük bir grubu oluşturan kullanıcıların yüzde 41,12'si evlerinden internete giriyor. İnternet cafeler gibi halka açık yerlerde internete girme alışkanlığı ise yüzde 44 düzeyinde. İnternete bağlanma sürelerine bakıldığında, Türkiye genelinde yüzde 31'lik bir oranı oluşturan grup 1-2 yıldır bağlantı kurarken, yüzde 18'lik bir kesimin 5 yıldan daha uzun bir süredir internete bağlandığı görülüyor. Türkiye genelinde en çok internet kullanım alışkanlığı olan bölge ise yüzde 39 ile Marmara, Güneydoğu Bölgesi'nde ise bu oran yüzde 5.

Araştırmaya göre, interneti en fazla kullanan yaş grubu yüzde 52'lik oran ile 18-24 yaş arasında. 35-44 yaş grubunda ise bu oranın yüzde 7'lere düştüğü, 45 ve üstü yaş gruplarına bakıldığında da yüzde 9 ile tekrar bir yükselişin olduğu görülüyor. Erkekler yüzde 73'lik oran ile interneti kadınlardan daha fazla kullanıyor. İnternete haftada 3-4 gün bağlananlar, toplam kullanıcıların yüzde 28'ini oluştururken, internet kullanıcılarından yüzde 23'ü haftada 1-2 gün, yüzde 32'si ise her gün bağlanıyor. Türkiye genelinde hafta içi bağlantı süresi ise 2-3 saat. İNTERNET TV VE GAZETE ALIŞKANLIKLARINI VURUYOR İnternet kullanımının televizyon, gazete, radyo alışkanlıklarını azaltması ise dikkat çekiyor. Buna göre internet kullananların yüzde 41'i artık TV karşısında yüzde 47 oranında daha az vakit geçiriyor, gazeteye ise yüzde 39 daha az zaman ayırıyor. İnternet kullanımı ile dergi ve radyo dinleme alışkanlıkları ise yüzde 15 oranına geriliyor. İnternet kullananların yüzde 59'u ise tüm mecralara eskiden olduğu gibi zaman ayırabiliyor.
 

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük