fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3683 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Dişte implant dönemi

Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Ali Palalı, diş implantlarının doğal diş kökünün yerine yerleştirilen titanyum vidalar olduğunu belirterek, bu yöntemin, geleneksel hareketli protezlere göre daha rahat konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağladığını söyledi. Böylece, hastaların gülerken, konuşurken protezlerinin ağızdan çıkma korkusunu yaşamadıklarını vurgulayan Palalı, implant yönteminin hastalara elma gibi meyveleri de ısırarak yeme zevkini yaşattığını kaydetti
İmplantın, biyolojik uyumluluğu en fazla maddelerden biri olan titanyumdan yapıldığı için, vücudun yabancı maddelere karşı gösterdiği tepkiyi en aza indirdiğini anlatan Palalı, implant yönteminin lokal anestezi altında hiçbir ağrı duyulmadan yapılabildiğini, operasyon sonrası hissedilen hafif ağrının ise basit bir şekilde ağrı kesici ilaçlarla giderilebildiğini kaydetti.

DÜZENLİ DOKTOR KONTROLLERİ ŞART
Doğru uygulandığı takdirde başarı oranı yüzde 90-100 olan implantın, genel sağlık durumu uygun olan 18 yaşından büyük herkese uygulanabildiğini ifade eden Palalı, bu teknikte, operasyon sonrası periyodik doktor kontrollerinin ve ağız bakımının önemine dikkati çekti. Palalı, “Operasyon sonrası ağız hijyenine özen gösterilmemesi, aşırı alkol ve sigara tüketimi gibi nedenler implant uygulamasının başarısını olumsuz yönde etkiler. Bunun önlenmesi için dişhekiminin tavsiyelerine uyulmalı, düzenli doktor kontrolleri aksatılmamalıdır”dedi.

KOMŞU DİŞLERİN KESİLMESİNE GEREK KALMIYOR
Tek, birden fazla ve tam diş eksikliklerinde uygulanabilen implant yönteminde, geleneksel köprü uygulamalarında olduğu gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmadığını dile getiren Palalı, şöyle konuştu: “Tek diş eksikliklerinde sabit köprü protezlerinin yapılabilmesi için bilindiği gibi komşu dişlerin kesilmesi gerekmektedir. İmplant uygulaması ile bu gereksinim ortadan kalkarak, kaybedilen diş, kökü ve kuronu ile birlikte tamamen geri verilir. Geleneksel tedavilerde ancak takılıp çıkartılan hareketli protezler ile sorunun çözülebildiği vakalarda, implant tekniği sayesinde sabit protezler, köprüler yapılabilmekte, daha estetik, kullanımı daha rahat çözümler üretilebilmektedir.”

UZUN VADEDE SAĞLIKLI VE MADDİ AÇIDAN AVANTAJLI
Diğer rutin diş hekimliği tedavi ve uygulamalarına oranla daha pahalı bir yöntem olan implanta talebin her geçen gün arttığını vurgulayan Palalı, şunları söyledi: “Bu yöntem pahalı olmakla beraber, komplikasyon olmazsa implantlar, yani çene kemiği içindeki altyapı hiçbir sorun yaratmadan vücutta bir ömür boyu kalabiliyor. Üst yapıları yani protezler ise problem çıktığı takdirde kolayca değiştirilebiliyor. Sonuç olarak, diş implantı uygulamaları uzun vadede hem sağlık hem de maddi açıdan avantaj sağlıyor. Burada unutulmaması gereken en önemli nokta, en iyi protezin bile doğal dişin yerini tutamadığıdır. O nedenle, kendi dişlerimizin değerini onları kaybetmeden bilelim, en ucuz tedaviyi yani dişlerimizi günde 2 kez fırçalamayı ihmal etmeyelim.”

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük