fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3542 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

BAZI SAĞLIK KURULUŞLARINDA DİŞ TEDAVİ FATURALARI ŞİŞİRİLİYOR...

Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Celal Korkut YILDIRIM (aa) kaynaklı 28.07.2005 tarihli Hürriyet Gazetesi web sitesinde çıkan açıklamasında; kamu ve sosyal güvenlik şemsiyesi olan kişilere hizmet veren bazı sağlık kuruluşlarının, faturalarını şişirdiğini belirtti.

Kamuda diş tedavisinde şişkin fatura iddiası
Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Başkanı Celal Korkut Yıldırım, kamu ve sosyal güvenlik şemsiyesi altında olan kişilere hizmet veren bazı sağlık kuruluşlarının, faturalarını şişirdiğini iddia etti.
 
Yıldırım, yaptığı açıklamada, sağlık kuruluşlarında döner sermaye adı altında yapılan performans uygulamasının hizmet kalitesini düşürerek bir takım yolsuzlukların önünü açtığını savundu.
   
Döner sermaye uygulamasını ilkesel olarak doğru bulduklarını, ancak uygulamada yanlış ve tehlikeli sonuçlar ortaya çıktığını ifade eden Yıldırım, Türkiye'de döner sermaye nedeniyle hizmet kalitesinin düştüğünü, verilmeyen hizmetlerin fatura edilerek maliyetlerin artırıldığını öne sürdü.
   
Kamuya ait sağlık kuruluşunda çalışan bir diş hekiminin günde 70 dolgu yaptığına dair kayıtlar bulunduğunu iddia eden Yıldırım, “Bir diş hekiminin günde yapacağı dolgu sayısı en fazla 15 civarındadır. Eğer kamuda çalışan diş hekimi günde 70 dolgu yaptığına yönelik faturalandırma yapıyorsa, burada çok büyük suiistimaller vardır. Bunlar ne yazık ki yapılıyor” dedi.
   
Kamu ve sosyal güvenlik şemsiyesi altında olan kişilere hizmet veren bazı özel sağlık kuruluşlarının, faturalarını şişirerek ”hortumlama” yaptığını savunan Yıldırım, şunları kaydetti:
   
“Bu hem resmi kurumlar hem özel kuruluşlar tarafından hortumlanmadır. TDB bunu iddia ediyor, bu iddiasının da arkasında. Ben bunu Maliye Bakanlığı'nın yetkililerine de Sağlık Bakanlığı'nın yetkililerine de sayın Bakana da müsteşara da söyledim. Bize Maliye Bakanlığı'nın Emekli Sandığı'nın kayıtlarını versinler, biz bunu 1 haftada çıkaralım. TDB olarak iddialarımızın arkasındayız ve bu iddiaları kanıtlarıyla ortaya koyabiliriz.”

http://www.tdb.org.tr/

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük