fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 623 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Diş Protez Teknisyenliği Meslek Belgesi ile iligili Eğitim ve Sınav Duyurusu  27.05.2005

Diş protez teknisyenliği mesleğinde 3308 sayılı Kanunla M.E.B. çıraklık okulları vasıtasıyla kalfalık belgesine sahip olanların, Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı eğitim ve sınava katılarak Diş Protez Teknisyenliği Meslek Belgesi alabilmeleri için bulundukları ilin sağlık müdürlüklerine
ÖN KAYIT için; 27 Mayıs 2005 / 10 Haziran 2005
KESİN KAYIT için; 21 Haziran 2005 / 01 Temmuz 2005 tarihleri arasında müracaat etmeleri gerekmektedir.
İl sağlık müdürlüklerine bilgi için gönderilen M.E.B. Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünden alınan kalfalarla ilgili listenin içinde bulunmayan ama elinde kalfalık belgesi olan kişilerde ikamet ettiği ildeki il sağlık müdürlüklerine başvuru yapabilirler.
Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü’nden gelen kalfalığı hak etmiş isim listesi altta yeralmaktadır.
Bir hak kaybı oluşmaması için ilgililere önemle duyurulur.
Diş Protezciliği Meslek Dalında Mesleğin Kapsama Alındığı Tarihten 31.12.2004 Tarihine Kadar Kalfalık Belgesi Almış Ancak Ustalık Sınavı İçin Başvurmamış Olanların Listesini Bilgisayar1n1za Excel Format1nda indirmek için TIKLAYINIZ

http://www.saglik.gov.tr

BASIN BÜLTENİ
16.12.2004 Tarih ve 25672 sayılı Resmi Gazetede ’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Diş Protezciliği dalında Kalfalık Belgesi Sahiplerine Diş Protez Teknisyenliği Meslek Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik” gereğince; Diş Protezciliği Kalfalık Belgesi sahibi olanlara Protez Teknisyenliği Meslek belgesi verilecektir.
04 Temmuz 2005 de eğitimin başlatılması düşünüldüğünden, Eğitim yapılacak merkezlerin tespiti, sınıf sayılarının belirlenebilmesi ve ilgili mevzuat gereği eğitim ve sınav giderleri eğitimi alanlar tarafından karşılanacağından maliyetin hesaplanabilmesi için 27 Mayıs – 10 Haziran 2005 tarihleri arası Diş Protez Teknisyenliği Meslek Eğitimi aday ön kaydı aşağıda belirtilen belgeler dikkate alınarak İl Sağlık Müdürlüğünce yapılacaktır.
Aday ön kaydında istenecek belgeler
1.         Dilekçe ( İl Sağlık Müdürlüğüne verilecek)
2.         Kalfalık belgesi aslı
3.         Nüfus cüzdanı örneği
4.         İkametgah belgesi
5.         Tek hekim tarafından verilmiş sağlık raporu
6.         Eğitim ve sınav ücretlerinin yatırıldığına dair dekont
Duyuru
Müdürlüğümüze bağlı Diş Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve Diş Protez Merkezlerinin Özel Diş Protez Labaratuvarlarından Hizmet Satın Alımı Hakkında Duyuru
5181 sayılı Kanun ile Diş Protezciliği Dalında Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilmiş Ustalık Belgelesi sahiplerine,yapılacak belge değişiminden sonra,Diş Protez Teknisyenliği Unvanını kullanma ve bu meslek kapsamına giren hizmetleri icra etme yetkisi tanımaktadır.
Kanun yürürlüğe girdiği 10/06/2004 tarihine kadar Diş Protezciliği Dalında Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenmiş Ustalık Belgelerinin,aynı kanunun Geçici 4 üncü maddesi gereği Bakanlığımızca Diş Protez Teknisyenliği Meslek Belgesi le değiştirilmesi için (1) yıl süre tanınmış olup bu süre 10 Haziran 2005 tarihinde sona erecektir.
Ustalık Belgesi düzenlenmiş hak sahiplerinin bu haktan yararlanabilmeleri için 22/06/2004 tarihli 10302 sayılı Genelgede belirtilen şekilde ,en geç 10/06/2005 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığımıza,08/06/2005 tarihi mesai bitimine kadar İl Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı şubemize başvurularını yapmaları gerekmektedir.
Başvuruda Gerekli Belgeleri:
·        1 adet dilekçe
·        1 adet ikametgah senedi
·        1 adet nüfus cüzdanı
·        3 adet resim
MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMI MÜRACAATLARI
Diş Protez teknisyenlerine yönelik Sağlık Müdürlüğü tarafından uygulanacak eğitim programına müracaatlar başladı. Eğitim Programına katılacak olanlar 10 Haziran tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler Diş Protezciliği Dalında Kalfalık Belgesi bulunanlara Diş Protez Teknisyenliği Meslek Belgesi Verilmesi hakkındaki Yönetmelik çerçevesinde Sağlık Müdürlüğü tarafından Diş Protez teknisyenliği Meslek Eğitimi uygulanacak.
Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Erdoğan Taş, Eğitim programına katılmak isteyenlerin 10 Haziran tarihine kadar müracaatta bulunmaları gerektiğini belirterek şunları söyledi: “16 Aralık 2004 tarih ve 25672 sayılı resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Diş Protezciliği Dalında Kalfalık Belgesi Sahiplerine Diş Protez Teknisyenliği Meslek Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik” gereğince; Diş Protezciliği Kalfalık Belgesi sahibi olanlara Diş Protez Teknisyenliği Meslek Eğitimi uygulanacak. Diş protez teknisyenliği mesleğinde 3308 sayılı Kanunla Milli Eğitim Bakanlığı çıraklık okulları vasıtasıyla kalfalık belgesine sahip olanlar, Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı eğitim ve sınava katılarak Diş Protez teknisyenliği Meslek Belgesi alabileceklerdir. Uygulanacak eğitime ve sınava katılacak adaylar Müdürlüğümüz Ağız-Diş Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne; Ön kayıt için 27 Mayıs–10 Haziran 2005 tarihleri arasında; Kesin Kayıt için; 21 Haziran 2005 -1 Temmuz 2005 tarihleri arasında müracaat etmeleri gerekmektedir. Diş Protezciliği Meslek Dalında Mesleğin Kapsama Alındığı tarihten 31.12.2004 tarihine kadar kalfalık belgesi almış, ancak ustalık sınavı için başvurmamış olanlar İl Sağlık Müdürlüklerine bilgi için gönderilen Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü’nden alınan kalfalarla ilgili listenin içinde de bulunmayan ama elinde kalfalık belgesi olan kişiler de ikamet ettiği ildeki il sağlık müdürlüklerine başvuru yapabilirler.”
http://www.istanbulsaglik.gov.tr/

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük