fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3886 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

"Skala" Tarihe Karıştı

Günümüz insanı dış görüntüsüne ve estetiğine her geçen gün biraz daha önem veriyor. Dış görünüşe gösterilen hassasiyet "diş" alanında da kendisini gösteriyor. Hem sağlık hem güzellikten taviz vermeyen dişhekimi hastaları, dişte renk unsurunu ön planda tutuyor.
Altın ve gümüş dişlerin protezlerde bol kullanıldığı günler geride kaldı. Bugün doğallığı tercih eden hastalar yeni yapılacak dişinin diğer dişleri ile aynı renkte olmasını istiyor. Ön diş ve gülme hattı olarak tabir edilen bölümlerde renk alımı dişhekimleri ve teknisyenlerin oldukça zorlayan özel bir yetenek ve ustalık gerektiriyor.
Renk almak sistematik ve öğrenilebilen bir uygulama olsa bile ölçü almak veya kavite (dolgu için çürük olan bölümü temizlemek) hazırlamaktan oldukça farklı bir konu. Ayrıca hekimlerin renk alırken zamanı uzun tutmaları operatif uygulamaların aksine hekimin aleyhine çalışan bir durumdur. Gözlerin renkleri algılama kabiliyeti saniyeler içerisinde zayıflamaktadır. Her gözün renkleri nasıl algıladığı da başka bir tartışma konusu. Her hekim farklı gözlerle baktığı gibi imalat aşamasında devreye diş teknisyenleri de girmektedir. Uzmanlar diş rengi alırken en ideal saatin sabah 11:00 ila öğleden sonra güneş ışıklarının kırıldığı 16:00 saatleri olduğunu vurguladı.
Hasta, dişhekimi ve teknisyen arasında doğabilecek uyuşmazlıkları ortadan kaldıran bu makineler, hem hastanın diş rengini buluyor, hem de net tesbit edilen renk sayesinde, dişhekimi, teknisyen anlaşmazlığı ordadan kalkıyor.

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük