fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 550 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Vay Canına Haberler

Vay Canına
Sahte dişçi çene söktü
Zonguldak'ın Perşembe Beldesi'nde evinde bir odayı muayenehaneye dönüştüren sahte diş hekimi Cengiz Keskin, diş çektirmeye gelen 28 yaşındaki Tunay Doğancı'nın çenesini söktü.
Hastanelik olan Doğancı, Karaelmas üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi edildi. Şikayet üzerine eve yapılan baskında çok sayıda dişçi malzemesi ele geçirilirken, Cengiz Keskin kayıplara karıştı.
Vay Canına
40 santimlik köpek 35 santimlik sopayı yuttu

Sahibinin attığı 35 santimlik sopayı yutan 40 santimlik köpek ölmedi. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, terrier cinsi Millie adlı köpek, sahibi John Hurst ile oynarken, yakalaması için atılan 35 santimlik sopayı kazara yuttu.
Sahibi tarafından veterinere götürülen Millie, 2 saatlik bir ameliyatla boğazından midesine kadar uzanan sopadan kurtuldu.
 Sopanın, şans eseri Millie'nin hiçbir hayati organına zarar vermediği belirtildi.
Vay Canına
Popoya sopayla dayak tedavisi

Rus doktorlar, çıplak popoya bastonla kuvvetli biçimde vurmanın depresyon ve alkolizm başta olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiğini söylüyorlar.
Acının, 'endorfin' adlı mutluluk hormonunu harekete geçirdiği ve bu maddenin bağımlılığa karşı iyi geldiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği bildirildi. Rus doktorlar gönüllüler üzerinde 30 seans boyunca 60'ar sopa vurduklarını, ilk başta sevmediklerini ancak sonra bu dayağın tiryakisi olduklarını öne sürdüler.
Vay Canına
'Merhumu 24 saat arayabilirsiniz'

Almanya'da bir girişimci, merhum yakınlarını mezarlarında aramak isteyenler için "mezar telefonu" adlı bir cihaz geliştirdi.
Cihaz, bir saksı çiçeği gibi toprağın 30 santimetre altındaki bir deliğe yerleştiriliyor. Arayan kişiye, iki kez zil çaldıktan sonra, monoloğa başlamaktan başka bir şey kalmıyor.
Jürgen Bröther isimli Alman girişimcinin "Telefon meleği" adını verdiği ve bir ayakkabı kutusu büyüklüğündeki cihaz, 200 saat konuşma veya bir yıl bekleme süresine sahip bataryası bulunan bir cep telefonuve bir hoparlörden oluşuyor.
Mezarlıklarda insanların yakınlarının mezarı başında hep alçak sesle konuşmak zorunda kalmalarını ve yakınlarına söylemek istediklerini haykıramadıklarını gözlemlediğini belirten Bröther, mezar telefonu sayesinde, herkesin ölen yakınını, günün 24 saatinde arayabileceğini ve istediği kadar yüksek sesle konuşabileceğini kaydetti.
64 yaşındaki mucidin geliştirdiği cihaz, bir saksı çiçeği gibi toprağın 30 santimetre altındaki bir deliğe yerleştiriliyor. Arayan kişiye, iki kez zil çaldıktan sonra, monoloğa başlamaktan başka bir şey kalmıyor.
Aralık'ta 1495 euro fiyatla satışa sunulan cihazdan şimdiye dek 3 tane satıldı.
Vay Canına
Kayıp çocuk buzdolabından çıktı

Belçika'nın Fleurus bölgesinde bir çiftlikte kaybolan 3 yaşındaki çocuk, buzdolabında uyurken bulundu.
 Çocuğun kaybolduğunu fark eden aile, komşular ve polis yardımıyla kapsamlı aramalar başlattı. Polis köpeklerinin, helikopterlerin ve itfaiye ekiplerinin de katıldığı çevre aramaları sırasında, çocuğun yatak ve eşyalarını koklayan köpekler etkili oldu.
Bu köpekler, çiftliğin bir ek binasında bulunan eski bir buzdolabına yöneldiler. Çocuk, içine girerek kapısını kapattığı buzdolabının içinde uyurken bulundu.
 Polis yetkilileri, çocuğun sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdiler.
Vay Canına
52 kez evlendi ilkine döndü

MALEZYA'da 72 yaşındaki bir adam, 52 kez evlenip boşandıktan sonra ilk karısına döndü.
New Straits Times gazetesinin haberine göre, emekli polis memuru Kamadrudin Muhammed, 1957'de evlendiği 74 yaşındaki ilk eşiyle yeniden nikah masasına oturarak 53'üncü evliliğini gerçekleştirdi.
Muhammed, 'Ben playboy değilim. Sadece güzel kadın görmeyi seviyorum. Birini beğenirsem evlenme teklif ederim' dedi. 7 çocuğu bulunan emekli polisin, bir yıl evli kaldığı ilk eşinden bir kızı olduğu belirtildi.
Vay Canına
52 kez evlendi ilkine döndü

MALEZYA'da 72 yaşındaki bir adam, 52 kez evlenip boşandıktan sonra ilk karısına döndü.
 New Straits Times gazetesinin haberine göre, emekli polis memuru Kamadrudin Muhammed, 1957'de evlendiği 74 yaşındaki ilk eşiyle yeniden nikah masasına oturarak 53'üncü evliliğini gerçekleştirdi.
 Muhammed, 'Ben playboy değilim. Sadece güzel kadın görmeyi seviyorum. Birini beğenirsem evlenme teklif ederim' dedi. 7 çocuğu bulunan emekli polisin, bir yıl evli kaldığı ilk eşinden bir kızı olduğu belirtildi.
Vay Canına
6 bin akreple cam kafeste 36 gün

Malezya'da bir kadın, 6 bin akrebin bulunduğu cam kafeste 36 gün geçirerek rekor kırdı.
Akreplerin tam 17 kez ısırdığı 27 yaşındaki Nur Malena Hasan, 2 yıl önce bir Taylandlı kadının 3 bin akreple 32 gün kalarak elde ettiği rekoru kırarak, yeni "Akrepler Kraliçesi" unvanını aldı.
"Çok mutluyum, kadınların da rekorlar kırabileceğini kanıtlamak istedim" diye konuşan Hasan, akreplerin kendisini tam 17 kez ısırdıklarını, bir keresinde canının çok yandığını ve bilincini kaybettiğini anlattı. Hasan, "Tanrıya şükür, ölmedim. Tabii bırakıp gitmek istedim, ama hayranlarımı etrafta görünce vazgeçtim" diye konuştu.
Vay Canına
İranlı kadından haftada bir dayak isteği

İran'da kocasının neredeyse her gün dayak atmasından bıkan, ancak kocasından ayrılmak istemeyen bir kadın, başvurduğu mahkemede yargıçtan garip bir istekte bulundu.
Merdomsalari gazetesinin bugünkü haberine göre, orta yaşlı Meryem C. adlı kadın kocasının hemen hemen her gün kendisini dövmesinden usandığı için kocasını aile mahkemesine şikayet etti ve yargıca, "Sizden kocamın beni haftada bir gün dövmesi için bir karar almanızı istiyorum" dedi.
Meryem C, kocasının kendisini dövme huyundan çocuğunu dünyaya getirmesiyle vazgeçeceğini düşündüğünü, ancak beklentisinin aksine yediği dayakların daha da arttığını belirterek şöyle konuştu:
 "Ailemi seviyorum, ailemin dağılmasını istemiyorum. Ne kocamdan ayrılmak istiyorum, ne de ondan nafaka istiyorum. İstediğim tek şey, kocamın beni haftada bir gün dövmesi."
Meryem C, "Dayak atmak kocamın huyu haline gelmiş, ben de yaptığım şikayetle kocamın kötü huyunu terk etmesini beklemiyorum. Ancak yasaların bana arka çıkmasını istiyorum" dedi.
Kadının açıklamasını gülümseyerek dinleyen yargıç Emirabadi, söz hakkı verdiği kadının kocası da, "Eşimi dövüyorum, ancak her gece değil. Kadının kocasından korkması gerektiğine inandığım için, onu döverek bana itaat etmesini sağlıyorum" diye konuştu.
 Yargıç Emirabadi, karı kocanın ifadesini dinledikten sonra, Meryem C'nin kocasından, "eşini dövmeyeceğine" dair yazılı taahhüt aldı.
Vay Canına
Bu da rekor!

Sinema Majestik'te vizyona giren ve 30 kişinin oynadığı 'Savrulan Emekler' filmini, iddiaya göre sadece 6 kişi izledi.
 İzlenme rekorları kıran dev bütçeli filmlere alternatif olarak vizyona giren düşük bütçeli filmlerden 'Savrulan Emekler', 'az izlenme' rekoru kırdı.
 Sinema dergisi, 19 Mart'ta tek kopyayla Sinema Majestik'te vizyona giren filmin, bir haftada sadece 6 (altı) kişi tarafından izlendiğine yer verdi. 'Savrulan Emekler'i 1995'te Almanya ve Antalya'da çektiğini belirten yönetmen ve yapımcısı Hidayet Pelit ise, rakamda kasıt olduğunu iddia etti.
'80 milyar harcadım'
Filmde Almanya ile Türkiye arasında bocalayan insanların öykülerini anlattığını belirten Pelit, şunları söyledi:
"Filmde 30 kişi oynadı. 80 milyar lira para harcadım. 1995'ten beri filme salon arıyordum. Nihayet bir salon buldum, ama sinema sahipleri filme sahip çıkmadı. Sinema dergisi filmi 6 kişinin izlediğini yazıyor ama, filmi derneklerden gelen onlarca kişi izledi."
 '2 seans oynattık'
Sinema Majestik yetkilisi Yılmaz Eben ise "Film sadece bizim sinemada tek kopya olarak seyirciye ulaştırıldı. Ancak ilgi görmeyince 2 seans sonra vizyondan kaldırıldı. Toplam 6 kişi izledi" diye konuştu. Yine aynı sinemada vizyona giren Yılmaz Duru'nun 'Hayat Kadınla Güzeldir' filmi de, 13 kişilik seyirci rakamıyla en az izlenen ikinci film oldu.
Vay Canına
93'lük nine doğumgününde paraşütle atladı

ABD'nin Virginia eyaletinde yaşayan Polly Gifford, isimli yaşlı kadın, 93 yaşına girerken doğum gününü 4 bin 270 metreden paraşütle atlayarak kutladı.
Hayatında ilk kez paraşütle atlayan Gifford, Haziran ayında 80 yaşına giren ve yaş gününde paraşütle atlayan ABD eski Başkanı George Bush'tan esinlendiğini söyledi.
Paraşütle atladıktan sonra havada titremeye başladığını belirten yaşlı kadın, bunun korkudan değil, mutluluktan olduğunu bildirdi.
 Gifford'un ilerleyen yaşına rağmen tek başına yaşadığı ve otomobilini kendisinin kullandığı kaydedildi.
Vay Canına
En fazla canlı yayında kalan kişi rekorunu kırdı
ABD'li talk şovcu Regis Philbin, yaşamı boyunca gerçekleştirdiği 15 bin 188 saatlik canlı yayın performansıyla Guinness rekoru kırdı.
Halen cuma günleri "Live with Regis and Kelly (Regis ve Kelly ile Canlı)" adlı talk şovu sunan Philbin, en fazla canlı yayında kalan kişi olarak daha önce bu rekoru elinde bulunduran Hugh Downs'u geçti ve Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki yerini aldı.
 Kariyerine 1958 yılında San Diego'da haber sunucusu olarak başlayan Philbin, halen 73 yaşında. 46 yıllık kariyerinde sayısız haber ve eğlence programı sunan Philbin, bir zamanların reyting rekortmeni olan ABC televizyonundaki "Kim Milyoner Olmak İster" isimli yarışma programını da sunmuştu.
Alıntı: NTVMSNBC

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük