fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3706 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

DENTAL CİVA HİJYENİNE İLİŞKİN !

TAVSİYELER
1. Cıva ile uğraşan tüm personel cıva buharının tehlikesi konusunda eğitilmelidir.
2. Tüm dental personel iyi havalandırılmış alanlarda çalışmalı, temiz hava dolaşımı ve dışarı hava çıkışı bulunmalıdır. Alanlar klimalı ise, filtreler periodik olarak değiştirilmelidir.
3. Dental çalışma alanları periodik olarak cıva buharı yönünden kontrol edilmelidir.
4. Dişhekimliği alanları halı ile kaplanmamalı, kolaylıkla temizlenebilen yüzeyler tercih edilmelidir.
5. Mümkün olan her durumda cıva saçılmasını önleyen, önceden kapsüllenmiş bileşimler kullanılmalıdır.Kullanılan kapsüller eğer mümkünse yeniden kapatılmalıdır. Kullanılan kapsüller sıkı kapaklı bir taşıyıcıya veya plastik torbalara yerleştirilmelidir. Amalgamatörler ISO 7488 tanımlamaları ile uyumlu olmalıdır.
6. Ambalajlanmamış cıva kullanılıyorsa, saklanan cıva miktarı minimale indirilmelidir. Cıva, kırılmaz, sıkıca kapanmış taşıyıcılarda, iyi havalandırılmış alanlarda ve ısı kaynaklarından uzakta saklanmalıdır.
7. Tüm amalgam kazıntıları toplanmalı ve sıkıca kapatılmış kaplarda saklanmalıdır.
8. Saçılan her cıva uygun yöntemlerle hemen temizlenmelidir. Küçük miktarlardaki cıva, alaşım dozu ile karıştırılarak amalgama dönüştürülebilir ve oluşan kazıntı saklama kabına konabilir. Saçılan cıva damlacıkları adesiv bant veya hipodermik şırınga ile toplanabilir. Ayrıca cıva temizleyici kitler de kullanılabilir. Temizlik işleminden sonra alan iyice havalandırılmalı ve cıva buharının yayılmasını önlemek için klima ve ısıtıcı üniteler bir süre kapatılmalıdır.
9. Cıva, amalgam veya amalgam ile kullanılan tüm aletleri ısıtmaktan kaçınmalıdır. Amalgam ile kontamine aletler amalgam bulaşması nedeniyle ısı sterilizasyonu öncesinde mutlaka temizlenmelidir.

Ankara Ü. Tıp Fak.
 

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük