fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3988 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

SAHTE DİŞ HEKİMLERİ İLE MÜCADELE

İzmir Diş Hekimleri Odası Sekreteri Turgan Ülker, sahte diş hekimleri konusunu ciddi şekilde ele aldıklarını belirterek, Türkiye’de ilk kez İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak Sahte Diş Hekimleri ile Mücadele Komisyonu’nun kurulduğunu açıkladı.
Hekimlerden ve vatandaşlardan gelen şikayetlerin bu komisyon tarafından değerlendirildiğini anlatan Ülker, konunun hukuki aşamaya gelmesi halinde şikayetçinin mahkeme masrafları ve tedavi ücretlerinin oda tarafından üstlenildiğini bildirdi.
Ülker, sahte diş hekimlerinin mesleki kariyerlerini tehlikeye düşürdüğüne de dikkati çekerek, bu konuyla mücadele etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Sahte diş hekimi mağdurları
İzmir’in Aliağa İlçesi yaşayan ve kendisini diş hekimi olarak tanıtan bir diş teknisyenine tedavi için giden Aynur Sarıkaya Değirmenci, 1.5 yıl boyunca çektiği acıların bedelini karşılamak için 6.5 milyar liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı.
İzmir 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dava dilekçesinde, 2001 başında Aliağa’ya bağlı Yenişakran beldesinde eksik ve çürük dişlerinin tedavisi için bir arkadaşının tavsiyesi üzerine kendisini diş hekimi olarak tanıtan Adem Kanmaz ile görüştüğünü belirten Değirmenci, muayenehanesinin İzmir’de olduğunu belirten Kanmaz’ın tedaviyi kayınpederinin evinde yaptığını kaydetti. Değirmenci, Kanmaz’ın kendi yaptığı köprüleri taktığını anlatarak, birkaç gün sonra dişlerinde ağrı, sızı, sıcak-soğuk hassasiyeti, ağızda kötü koku, konuşmada zorluğu gibi durumların ortaya çıktığını ve yüzünün şiştiğini ifade etti. Bunun üzerine Kanmaz’ın kendi yaptığı dişleri değiştirdiğini ve yenisini taktığını belirten Değirmenci, bu işlemin 5 kez tekrarlandığını, 5. köprülerin çıkarılamadığını öne sürdü.
Aynur Sarıkaya Değirmenci, dava dilekçesinde şunları kaydetti: “Bunun üzerine Yenişakran’da gittiğim başka bir diş hekiminden Kanmaz’ın doktor olmadığını öğrendim. Eşim, İzmir’e gelerek Kanmaz’ın adresini buldu. Kanmaz, eşime diş hekimi değil, diş teknisyeni olduğunu söylemiş. Bunun üzerine Sağlık Grup Başkanlığı’na Kanmaz hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yapılan yanlış diş tedavisi sonrası yaklaşık 1.5 yıl boyunca büyük acılar çektim. Sonradan dişlerimi tedavi ettirdiğim diş hekimine 1.5 milyar lira ödemek zorunda kaldım.”
Aliağa Sağlık Grup Başkanlığı’na Diş Hekimi Fikret Gürsu tarafından yapılan şikayet üzerine Adem Kanmaz hakkında Aliağa Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 18 Eylül 2002’de sonuçlanan davada “diş hekimi olmadığı halde kendini diş hekimi olarak tanıtarak halk sağlığıyla oynamak” suçundan yargılanan Kanmaz’a aynı suçu daha önce de birkaç kez işlemesi nedeniyle verilen 1 yıl hapis cezası, 2 milyar 600 milyon lira ağır para cezasına çevrildi.
Aynur Sarıkaya Değirmenci’nin açtığı ceza davası Aliağa’da ve tazminat davaları da İzmir’de halen devam ediyor.
Bsşka bir mağdur daha
İzmir’de yine kendisini diş hekimi olarak tanıtan bir başka sahte hekime yaptırdığı tedavi sonrası sorun yaşadığını savunan Münevver Arık’ın açtığı dava da sürüyor. İzmir 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Arık, Mustafa Tüysüz’ün kendisini diş hekimi olarak tanıtması üzerine diş tedavisi yaptırmaya karar verdiğini kaydetti. Daha sonra Tüysüz’ün diş hekimi olmadığını öğrendiğini ifade eden Arık, diş sağlığıyla oynandığı gerekçesiyle davacı olduğunu bildirdi.
Tüysüz ise diş hekimliği diploması olmadığını kabul ederken, Arık’ın bunu bilerek tedaviyi kabul ettiğini ileri sürdü.

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük