fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3837 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Dişçilikte lazer devrimi        

         
ABD’de uygulamaya konulan lazer yöntemi sayesinde dişçi koltuğunda gırgır makinesi ve uyuşturucu iğne ıstırabı son buluyor.                   
10 Temmuz —  Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, ABD’de şimdiden binden fazla dişçi gırgır makinesi ve uyuşturucu iğne yerine lazer kullanmaya başladı. Dişleri lazerle tedavi edilen ya da doldurulan kişilerin hemen hiç acı duymadıkları belirtildi.             
1700’lü yıllardan beri kullanılan gırgır makinesinden vazgeçerek lazer kullanmaya başlayan diş hekimleri, lazerin tıpkı gırgır makinesi gibi çürük dişleri oyduğunu ve dolguya hazır hale getirdiğini kaydettiler. Diş hekimleri, lazerin bir avantajının da kanama yapmaması olduğuna dikkat çektiler.       
Lazer yöntemiyle ağzın değişik yerlerindeki dişler bir seferde doldurulabiliyor. Uyuşturularak yapılan dolgularda ise ağzın sadece bir tarafına iğne yapıldığından hasta diğer dolgu için ikinci kez dişçiye gitmek zorunda kalıyor.        
Uzmanlar, lazerin avantaj ve dezavantajlarını şöyle sıraladı:  Dolguda: Uyuşturucu iğneye ihtiyaç duyulmuyor, ancak gırgır makinesinden daha yavaş çalışıyor.         
Hassas dişlerde: Tedavi daha çabuk yapılıyor, ancak her hastaya uygulanamıyor.         
Dişetlerine şekil vermede: Kanama olmuyor, ancak dişetleri daha yavaş iyileşiyor.         
Kanal tedavisinde: Laser bakterileri öldürüyor, ancak kanal tedavisinin tamamı lazerle yapılamıyor.         
Dişlerin beyazlatılmasında: Laser evde kullanılan yöntemlerden daha iyi sonuç veriyor, ancak temizleme ücreti 800-1500 dolar arasında değişiyor.     
Lazer kullanımının henüz çok yeni olduğunu ve dişçilik okullarında bu alanda eğitim verilmediğini belirten kaynaklar, dişçilerin ya lazer üreticileri tarafından açılan kurslara devam etmek ya da Lazer Dişçilik Akademisi’ne yazılmak zorunda kaldıklarını ifade ettiler.       
ABD’deki yaklaşık 200 bin dişçiden sadece bin kadarının lazer yöntemine geçtiği, bu yöntem için gerekli malzemenin çok pahalıya çıktığı kaydedildi.       
New York:AA    

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük