fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3961 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Türk Dişhekimleri Birliği'nin Sahte Dişhekimlerine verilen 3 ila 5 yıl hapis cezasının..

Türk Dişhekimleri Birliği'nin Sahte Dişhekimlerine verilen 3 ila 5 yıl hapis cezasının 1 ila 3 yıla düşürülerek bu cezanın da paraya çevrilmesine olanak tanıyan Yasa Taslağı'nı protesto etmek üzere 29.03.2005 günü Ankara'da organize ettiği "beyaz yürüyüş" hedefine ulaştı. sabah 09,30 itibarı ile TDB binası önünde toplanan dişhekimleri TBMM'ye yürüdü. Yaklaşık 200 kadar dişhekimi ve dişhekimliği öğrencisinin katıldığı protesto eylemi yol boyunca eylemi takip eden vatandaşlardan da destek aldı. Hiç bir slogan'ın atılmadığı yürüyüşte yeni ceza yasası sadece alkışlarla protesto edildi. Yürüyüş boyunca çevredeki işyeri sahiplerine ve eylemi izleyenlere bildiri dağıtıldı.
Yüksel Caddesi girişinde bir basın açıklaması da yapan TDB Başkanı Celal Korkut YILDIRIM, Sahte Dişhekimlerine ceza indirimi sağlayan yasayı protesto etmek üzere TBMM'ye yürüdüğümüzü anlattı. Sahte Rakıyı üretenlerin müebbet hapis isteği ile yargılandığı ülkemizde, sahte dişhekimine ceza indirimine gidilmesini isteyen zihniyetleri uyardığımızı anlatan YILDIRIM;
“Ülkemizde yaşanan sosyo-ekonomik sıkıntılar ile ahlaki çöküntünün birbirini tetiklediği herkes tarafından kabul edilmektedir. Bu durumun temel nedeni ticarette, sağlık hizmetlerinde, üretim sektöründe, ithalatta, ihracatta, bankacılıkta yani yaşamın tüm alanlarında baskın olan sahtecilik ve buna olanak tanıyan hukuk sistemimizdir.
Hukuk sistemimizin eksikliği ve eskiliğine uygulamadaki yetersizliklerde eklenince ülkemiz hukuk dışı uygulamaların, gayri meşru işlerin ve ilişkilerin cirit attığı bir ülke olmuştur.
Sağlık hizmetleri de bu durumdan nasibini almıştır. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde yetkisi ve ehliyeti olmadan halkımızın sağlığına zarar veren binlerce sahte dişhekimi bulunmaktadır.
Dişhekimleri yıllardır yasal ve meşru yolları kullanarak sahte dişhekimlerinin halkın sağlığına zarar vermesini önlemeye çalışmaktadır.
Sahte dişhekimliği sorunu bizim için halk sağlığının korunması ve aynı zamanda mesleğimizin kirletilmesinin önlenmesidir." dedi.
Daha sonra yürüyüse devam ederek toplu halde Meclis'in kapısına kadar gelen grup, burada da karşı karşıya kaldığımız olayın önemini içeren bir konuşma yapıldıktan sonra grup sakin bir şekilde dağıldı.
Daha sonra Odalar ve Birlik yöneticileri bölge milletvekilleriyle görüşebilmek amacıyla meclisi ziyaret etti. Tüm oda yöneticileri kendi bölgelerindeki milletvekilleri ile temas ederken TDB Yöneticileri de TBMM dişhekimi milletvekilleri ile birlikte Sağlık Bakanı sayın Prof.Dr.Recep Akdağ, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Sayın Cevdet Erdöl, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Köksal Toptan ile görüştü. Tüm bu girişimler ve yapılan görüşmeler sonucunda TCK’da yapılacak değişiklikteki sahte dişhekimleri ile ilgili cezaları düzenleyen 11 ve 12 maddenin geri çekilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. TDB.

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük