fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3828 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

İleri lazer sistemleri her alanda önümüze çikmaktadir.

Dental alanda ise teknolojisinin sundugu kolayliklar ile dis tedavisi hem hekim hem de hasta açisindan keyifli bir hal almistir. Bu sistem Amerikan Saglik Örgütü-FDA tarafindan onaylanarak uzun yillardir dünyanin çesitli ülkelerinde kullanilmaktadir.
Lazer ana kaynagi olan Erbium kristali 2940 nm sabit dalgaboyunda isin üretmektedir. Bu dalgaboyu su zerrecikleri tarafindan maksimum absorbans karakterine sahiptir. Sabit dalgaboyunda ve farkli frekanslarda çalisabilme özelliginden dolayi sistemi etkin ve güvenli tedavi imkani sunmaktadir.
Dokuya temas etmeden 1 mm yüzeyden kesim islemi yapan Laser sistemler, mekanik travma ihtimalini ortadan kaldirmaktadir. Soguk karakterli olan isin çalisma moduna göre doku seçici özellik sergilemektedir.
Yani çürük modunda çalisirken ne sert dokuya ne de yumusak dokuya etki gösterir. Hatta çalistiginiz dokuda mesafeyi 2 mm uzakliga çikartir veya dokuya temas ederseniz sistem yine etki göstermez. Bu özellik de sistemi çok güvenli kilmaktadir. Ayrica tam steril olan lazer isigi yumusak doku cerrahileri esnasinda koagulasyon yapabilme özelligine de sahiptir. Bu özellikle iyilesme süreçleri çok kisalmaktadir.
Anestezi ihtiyacini %96 oranda ortadan kaldiran lazer sistemi ile sert doku operasyonlarinin tamamini, yumusak doku cerrahilerinin tamamini ve endodonti uygulamalarinin bir kismini hizli ve etkin bir sekilde yapabilmek mümkündür.
Anestezinin yani genel olarak ignenin ortadan kalkmasi; dis hekimlerinin en hassas hastalari olan çocuklar, anestezi riski tasiyan kalp ve tansiyon hastalari, dis tedavisinden korkan yetiskinler için bir dönüm noktasi olmustur. Ayni zamanda koltukta oturmaktan sikilan hastalar da artik çok kisa süren tedavilerden çok memnun olmaktalar.
Çünkü anestezi olmadigi için agiz içinde tüm noktalarda dis hekimleri ayni seansta çalisarak tedavi sürelerini kisaltmaktadirlar. Mesela kron ve lamina kesim sonrasi olusan ve hastalari çok rahatsiz eden dis hassasiyeti tedavisi 10-15 sn sürmektedir.
Birçok hasta dislerinden düsen dolgulardan sikayetçidir. Bunun sebebi aeratör vasitasi ile temizlenen dis çürüklerinin ardindan kavite yüzeyinde olusan smear tabakasi ve mikro çatlaklardir. lazer sistemi ile mikro çatlak ve smear tabakasi olusmadigi gibi dentin tübüllerin tamami açik kalmaktadir. Bu da bonding için mükemmel yüzey olusumu saglanmasina sebep olarak dolgunun tutuculugunu ve uzun yillar saglikli kullanimini saglar.
Hem dis hekimleri hem de hastalar için zor ve yorucu olan kron boyu uzatma, kole çürüklerinin tedavisi, implant postu açma gibi cerrahi islemler çok kisa sürede anestezisiz olarak yürütülebilmektedir. Bu tarz zor operasyonlar sonrasinda bile iyilesme süreçlerinin çok kisa olmasi post-operatif hasta memnuniyetini de beraberinde getirmektedir. Lazer kullanicisi birçok hekim memnun hasta referanslarinin hasta potansiyeli artisina yönelik lazerin sagladigi katkilari vurgulamaktadir.

[DentalTu®k]

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük