fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3885 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

İngiliz The Sun Gazete-si'nde yayınlanan bir habere göre,.....

İngiliz Diş Hekimliği Kurumu doktoru Jonathan Portner, ağzımızın sağlığımızın aynası olduğunu belirterek, belli aralıklarla yapılacak kontrollerin hayat kurtaracağını söyledi. İngiliz The Sun Gazete-si'nde yayınlanan bir habere göre, diş hekiminiz sadece dişlerinize bakarak genel sağlığınızın ne durumda olduğunu söyleyebilir. Hatta 15 önemli hastalık daha ortaya çıkmadan dişlerden anlaşılabilir.

Vitamin eksikliği Dilin ekşi gibi görünmesi ve farklı bir tat ve his veriyor olması halinde B vitamini, demir ve çinko eksikliğini düşünmeliyiz. Kan eksikliği Kuru bir ağızda kan eksikliği olduğu gözlemlenebilir. Bu kuruluk anemi hastası olabileceğimizi gösterebilir. Üreme tedavisi: Üreme tedavisi görüyor ve başarısız oluyorsa bu diş eti hastalığından kaynaklanabilir.

 Uzmanlar, bu iki konu arasında bağ buldular. Ağız kanseri Eğer ağzınızda devamlı olarak uçuk vb.rahatsızlıklar oluşuyorsa dişçinize gidin. Ağız kanseri olup olamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Sigara kullanımı Bir dişçi dişlerimize bakarak günde kaç tane sigara içtiğimizi söyleyebilir. Dişlerimizden yaşam tarzımız da ortaya çıkar. Kalp rahatsızlıkları Dişinizi kaybetmeniz, bir kalp rahatsızlığının erken uyarısı anlamına gelebilir. Ayrıca dişetle-rinde enfeksiyona sebep oian bakteriler damarlarda da probleme yal açabilir. Yüksek tansiyon Diş eti hastalıkları çok iyi bir hipertansiyon semptomudur. Yüksek tansiyon normalde kendini belli etmez ve gizlice felce yol açabilir.

Cilt hastalıkları Ağızda görülen uçuklar cilt hastalığının belirtisi olabilir. Prematüre bebek Hamilelikteki diş eti hastalığı prematüre bebeğin habercisi olabilir. Çünkü bu durum kadının hormon dengesini bozuyor. Diyabet Diş eti hastalıkları,yavaş iyileşen ülserler, enfeksiyonlar kuru bir dil veya ağız diabetin belirtileri olabilir. Hamilelik Kanama ve diş eti çekilmeleri hamilelik belirtisi olabilir. Hormonal değişiklilekler diş etlerinde hemen gözlenebilir. Düzensiz yemek yeme Her insan düzenli ve sağlıklı beslenmeli. Yemek yeme hastalıksız bir yaşam için çok önemli bir altın kural. Addisons hastalığı Böbreklerde meydana gelen bir tür rahatsızlık olan Addison hastalığı diş etlerinin renklerinin değişmesine neden oluyor.
 

[DentalTu®k]

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük