fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 517 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

DİŞSİAD Bölündü, Sektör Mecliste Temsil Edilemedi.

Oldukça çekişmeli geçen İstanbul Ticaret Odası meslek komiteleri seçimleri sonuçlandı. 57.Komite olarak seçimlere giren diş hekimleri, ithalatcı,depocu ve sektöre dahil olan diğer bileşenler artık İTO meclisinde temsil edilemeyecekler.
Sektörün sanayi ve iş adamları grubu olan DİŞŞİAD geçtiğimiz seçimlerde komiteye üyeleri ile girmesine rağmen bu yıl seçime ağırlık veren MÜSİAD la bölündü. MÜSİAD üyesi aynı zamanda DİŞŞİAD üyesi olan diş sektöründeki İTO üyeleri kime ne amaçla oy vereceklerini tartışırlarken en büyük etkenin zıtlaşmadan çıktığını belirten oy kullananlar sonuçta her iki tarafında kaybetmesi karşısında şaşkına döndü.
Günler öncesinden seçim trafiğine tesir eden MÜSİAD bu seçimde karargah olarak İkitelli’yi seçmişti.İTO 2005 seçim işleri ile görevli YENİ İTO PLATFORMU İkitelli de karargah olarak diğer meslek komitelerinde çalışırken, ASKON Başkan Yardımcısı ve Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çınar’ı da 57.Meslek Komitesinden sorumlu tutmuş ve bunu MÜSİAD üyelerine açıklamıştı. Ancak Abdullah Çınar’ın kendisine yakın arkadaşı olan Mannas Diş Deposu sahibi Faruk Mannas’ın iş yerinin Fındıkzade’de tıbbi sektörde karargah olarak kullanılmaya başlaması üzerine seçim son akşamı tepki oylarının yoğunlaşması ile sektörün bir diğer merkezi olan Galatasaray’da ikinci bir karargah kurulmasına neden oldu.
Çok hızlı gelişen listeleşmeler,tepkisel gruplaşmalar bazı firmaların seçimden çekilmesine neden olurken sektörün dev firmaları MÜSİAD karşısında listeleştiler.’Seçer ve seçilir’ ibaresini göz önüne alan firmalar Güney Diş Deposu ve Rem Ticaret aralarına MÜSİAD üyesi aynı zamanda DİŞŞİAD üyesi Yüksel Akyolu alarak liste hazırladılar.
Bir diğer MÜSİAD adına hareket eden Mannas Diş Deposu seçmeni Faruk Mannas ise hem yaş hemde meclis üyeliğindeki ısrarı ile tepkisel oylar oluşmasına, dolayısıyle yeni l listenin yapılmasına birde son anda DİŞŞİAD’dan kopanların katılması ile seçime son darbeyi vurdu.
İTO seçimlerinde ASKON destekli gruba son anda Şafak Diş deposu nun destek vermesi ve Dentsan Firması adına Ethem Arslan’ın meclis üyeliğine katılması sektörün şaşkınlıkla sonucu beklemesine neden oldu.
Diğer yandan sektörün her iki adaylar listesinde de diş deposu,diş laboratuarcısı bulunmasına rağmen diş hekimlerinin listede bulunmaması konusu oylamaya katılan ve isminin açıklanmamasını isteyen bir bayan dişhekimi tarafından protesto edilmesine neden oldu..
İTO 57.Komite seçim sonuçları şöyle: Yeni İTO Platformu destekli MÜSİAD üyesi liste başı adayı ile seçime giren DİŞŞİAD Başkanı Yusuf Arpacıoğlu 54 oy; ASKON Başkan Yardımcısı destekli listede bulunan DİŞŞİAD Saymanı Ethem Arslan ( Meclis üyesi adayı ) 55 oy aldı. Diş sektörüne ait bu grupların çekişmesinin çok önceden başladığını, MÜSİAD ve ASKON ‘un diş sektörünü parçalayacağını bildiklerini ifade eden medikalciler diye adlandırılan seçim galibi grup ise daha sonra  şunları söyledi:’Sonucu günler öncesinden kestirebiliyorduk.Karagül adeta kazanan taraf gibi davranıyordu.Her iki taraf da BİZ MÜSİAD’CIYIZ diyordu.Halbuki 90. grup gibi tıbbi diğer gruplarda MÜSİAD rakipsiz yani kendi aralarında tek liste giriyordu.Bu nu da saptayınca arkadaşlarımıza seçime mutlaka katılmalarını vurguladık.Zaten DİŞŞİAD’ın listesine aldığı Atlan Hayreddin Uras’ ve Adil Sevim’ ile bizim bir önceki komiteden tartışmalı istifa edişimiz herkes tarafından biliniyordu..Bunu bile bile DİŞŞİAD’ ın bu kişileri listeye alması bardağı doldurdu.Yani biz avantaja geçtik., sonra dişçi olmadıkları halde dişçilik adına 57.den girmelerine de oluşan son tepki bize adeta hazırlanmış bir ortam oluşturdu.
Aslına bakarsanız biraz da kader adalet etti.Çünkü onlar biz komiteden istifa edince her türlü şeyi arkamızdan söylediler.Sonrada gittiler dişçilerle müsiadçılarla birleştiler.İster inanın ister inanmayın sektör adına bizde olanlardan üzüldük.Ama dediğim gibi kader..’ dedi. Aralarına diş sektörünü almayarak seçimi kazanan tıbbi cihazcılar ise 83 oy alarak farkla kazandıklarını bundan bir sonraki seçime kadar İTO’da Norm Medikal ve Tech Contactlens San.Tic. Ltd. Şirketleri ile mecliste 57.Meslek Komitesi (Tıbbi Cihaz ve Dişçilik Meslek Komitesi)’ni temsil edeceklerini vurguladılar. Haber / Dünya Ticaret Merkezi-İstanbul

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük