fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3570 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

İngiltere'de Diş Hekimliğinde devrim nitelğinde yepyeni bir yöntem.

Londrada'ki Diş Hekimler İngiltere'de ağrısız sızısz laserle acısız dolgular uygulamaya başladılar. Ağrı,acı ve iğneye artık son.
Diğer yapılan diş dolguları ile aynı sürede yapılabilen laserle tedavi restorasyon işlemleri ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleşiyor.
Hiç Bir ağrı kesici ve iğneye delip, deşmeye, oymaya gerek duymadan, Diş Hekimleri aynı sürede geleneksel aletleri kullanarak dolgu için dişleri hazırlıyorlar.
Laser uygulamaları büyük ölçüde dişcilikte kullanılıyordu ama bunun gücü sert dokuları mine tabakasını ve kemigi kesecek güçte degildi.


Buluş İngiltere ve dünya ülkeleri için gelecek yıllarda devrim nitelğinde hatırı sayılır gelişme anlamına geliyor.
Lazer aleti çürük üzerine direkt nişan almak sureti ile çalışıyor.
Bilindiği gibi bütün diş bölümleri su molekülü içermesine rağmen sağlam dişlere göre çürük dokular daha fazla su molekülü içermektedir.

Laser sistemli aletin çalışma şekli ise Laser hızlı bir şekilde ısıtıyor su moleküllerine baskı yaparak küçük bir patlama yapıyor. Ve çürük olan bölge böylece ortadan kalkmış oluyor.
Mr. Koloutsos ingiltere'deki dişcilerin laser dişciliginde uzmanlık yaptıklarını ve bunu Harley street Dental Kliniğinde önümüzdeki ay başlanacağını soylediler.
Çünkü bunda baskı yok ve normal kavit airetorden dişçi matkabından 400 defa daha az vibre yaparak yapmakta.

Laser sistemin eski usul civa dolgularında kullanılmasında sakıncası vardır. NHS Diş Hekimleri yüzde 40 oranında amalgam dolgu yapmaktadır .
Laser metal yüzeylerden parlaklığı geri yansıtabilir. Bu nedenle civa dolgularda çalışmak dişhekimleri için zararlı olur .
NHS` te normal bir dolgu 40 pound civarinda . Biraz pahalı olan bu sistem 75 poundtan başlamakta Makinanin fiyatı ise yaklaşik 55 bin pound civarında.

Amerikada da diş hekimleri hali hazırda yumuşak ve sert dokularda halen bu sistemi kullanmaktadırlar.
Çok hızlı sonuç veren laser sistemi diğer makinalara göre daha steril oluyor cünkü bakteri yüzeyde barınamıyor.
Hastalığa yol açan molekullerin yapılarını bozarak bulaşıp çoğalma ilerleme riskini önlüyor.Laser sistemi cok spesifik olduğu için dişin etrafını kuşatan sinirleri sarsmıyor.
Laser zaten yumuşak dokularda dişetlerinde kan damarlarinda ısı yayarak kullanılıyor.Laser teknolojisi aynı zamanda bilindiği gibi diş beyazlatmada kullanilmaktadir.

İngiliz basını Daily Mail gazetesinde yer alan haberde;
İngiliz kozmetik diş Hekimliği Akademisinden Arun Darbar muayenehanesinde 15 yıldır laser teknolojisini kullandığını yaklaşık 6 yıldır da sert dokularda kullandığını söyledi.
Laser cerrahisinin sert dokularda kullanımın henüz çok yaygın olmadığını özel uzmanlık gerektirdiğini deneyime dayalı olduğunu belirten uzman;
Benim kuşkularım vardı eğer airatorle yer değiştirecekse diye ama bu sistem iyi çalışıyor ve zaman size geri dönüyor bütün diş hekimleri laseri kullanmaya başlayacak
Diş hastaları icin bu gelişmeler oldukça sevindirici büyük bir haber olup çok fazla konfor anlamına geliyor.
 

İsmail Yılmaz / Dental Türk Haber / London

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük