fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3538 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Türk malı yapay diş (Dental İmplant) Silah fabrikasında üretilmeye başlandı

Diş Eksiği Tedavisinde Kullanılan ve Yapay Diş Kökü Olarak da Bilinen Dental İmplantta İlk ve Tek Türk Sistemi Olan Nucleoss'un Torna Bölümü Bir Silah Fabrikasında Yapılıyor.
Diş eksiği tedavisinde kullanılan ve yapay diş kökü olarak da bilinen dental implantta ilk ve tek Türk sistemi olan Nucleoss'un torna bölümü bir silah fabrikasında yapılıyor.
Nucleoss un üretimini yapan İzmir'deki Şanlılar Tıbbi Cihazlar ve Medikal Kimya Şirketinin Genel Müdürü Salih Şanlı, Ar-Ge çalışmaları sonucu 4 yılda sistemi oluşturduklarını belirtti. Sistemin ilk üretimini 2006'da yaptıklarını ve iç pazar payını kısa sürede yüzde 10'lara ulaştırdıklarını anlatan Şanlı, "Yıllardır bilinen ancak ithal olması nedeniyle yüksek fiyatlarla uygulanabilen implant tedavisi diş eksikliği sorununun en iyi çözümü. 2000 yılında distribütörlüğünü yaptığımız yabancı firmanın üretim sistemini gördükten sonra yerli üretim kararı aldık" dedi. Şanlı, üretimlerinin talaşlı torna bölümünün dedesi Ahmet Şanlı'nın 1960 yılında Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu beldesinde kurduğu silah fabrikasında yapıldığını anlattı.

IŞINLAMA STERİLİZASYONU: Fabrikada savunma sanayi ve otomotiv sanayi parçalarının yanında implant parçası üretiminin de yapıldığını kaydeden Şanlı, şöyle konuştu: "Burada üretilen parçalar İzmir'deki tesislerimizde ışınlama sterilizasyonu sonrası işlenerek setler haline getiriliyor.

Üretim fikrini projelendirdiğimiz 2004 yılından 2006 yılına kadar Ar-Ge projelerini yürütürken ISO ve CE belgelerini tamamladık. AB akreditasyonu için gerekli denetimlerden geçerek Türkiye'nin ilk dental implant üreticisi olma unvanını aldık. Pazara girdiğimiz süreçte yerli ürün olmamız nedeniyle olumsuz ön yargı sorunuyla mücadele ettik.

İthal gelen implantlarla aynı kalite ve denetim standartlarında üretim yapmamıza rağmen bir güven sorunu vardı. Kendimizi iyi anlattık ve geçmişte tamamen ithalatın hakim olduğu pazardaki payımızı yüzde 10'lara ulaştırmayı başardık."

YENİ YATIRIM: İthal ürünlere göre büyük fiyat avantajları bulunduğunu kaydeden Şanlı, "Ürünlerimiz, bir çok sisteme göre neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Bu da pazarda kendimizi anlatabildiğimiz sürece hızlı şekilde büyümemizi sağlıyor" diye konuştu.

Dental implant kullanımının başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere tüm dünyada hızla arttığını, Türkiye'nin de en büyük pazarlar arasında yer aldığını dile getiren Şanlı, geçen yıl yaklaşık 75-100 bin adet dental implant uygulamasının yapıldığı Türkiye pazarının 30-35 milyon Avro büyüklüğe ulaştığını, bunun her yıl geometrik olarak arttığını ifade etti. Pazarda hızla büyüyerek 2010 yılında yüzde 50'lik paya sahip olmayı hedeflediklerini dile getiren Şanlı, dünya markası olma hedefi kapsamında geniş bir coğrafyaya açılmak istediklerini kaydetti. Bu yıl ilk ihracatı Ortadoğu ülkelerine yapacaklarını ifade eden Şanlı, 10 bin adetlik siparişin ardından Avrupa pazarına girmeye hazırlandıklarını söyledi.

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük