fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3651 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Bir diş, ölüme götürmeye yetiyor

Küçücük bir diş, bazen insan hayatına son verebiliyor. Uzmanlar, diş apselerinin hayati tehlike taşıdığını söylüyor. Özellikle kalp hastaları, büyük risk altındalar.
ABANT İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cihangir Uyan, diş apselerinin kalp kapakları bozuk ya da kalbinde delik olan hastalarda, ölümlere neden olabileceğini belirtti.

Prof.Dr. Uyan, kalp kapağında bozukluk olan ve kalbinde doğumsal delik bulunan hastaların, dişlerinde oluşacak en ufak apseyi bile hafife almamaları gerektiğini söyledi. Prof. Dr. “Dişte oluşacak apse, ağız çeperindeki mikropların gidip kalbin bozuk kapağına ya da kalbin delik bölgesinin karşısındaki kalp duvarına kolonize olmalarına neden olur. Kalbin iç duvarında kolonize olan mikroplar, ‘endokadrit’ denilen kalbin iç zarının iltihaplanmasına yol açar. Bu da hastanın ölümüne neden olabulurö dedi.

Bu hastaların, diş ağrısı başladığında ve dişte apse ortaya çıktığı zaman en kısa süre içerisinde diş doktoru ve kalp doktoruyla bağlantıya geçmeleri gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Uyan, şöyle devam etti:

“Küçük bir diş apsesinin bile, kalp kapağında bozukluk olan veya kalbinde doğumsal delik bulunan hastalar için, hayati risk taşıdığı unutulmamalıdır. Bu grup hastalar, en ufak bir diş ağrısında ya da diş apsesi oluşumunda, en kısa sürede diş ve kalp doktoruyla temas kurarak, gerekli ilaç tedavisine başlamalıdırlar. Diş apselerinin ciddiye alınması gerekir.

Meta key: Diş Protez,Hekim,Doktor,macun,firca

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük