fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3872 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Diş protez yönetmeliğinde değişiklik

Diş Protez Laboratuvarları, ortaklarının tamamı diş hekimi veya diş protez teknisyeni olan şirketler tarafından açılabilecek.
Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan ve diş protez laboratuvarlarının açılması, çalışması ve denetlenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen Diş Protez Laboratuvarları Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Yönetmelikle, laboratuvarlarda bulunması gereken ortak araç ve gereçlerin listesi ve bu laboratuarların fiziki alt yapı şartları belirlendi.

Diş protez laboratuvarları, bünyesinde ağız ve diş sağlığı verilen kamu ve özele ait hastane ve ağız ve diş sağlığı merkezleri ile kanuna göre mesleğini serbest yapan diş hekimi ve diş protez teknisyeni, ayrıca ortaklarının tamamı diş hekimi ve/veya diş protez teknisyeni olan şirketler tarafından açılabilecek.

Diş hekimleri, kendi klinik hastaları dışındaki hastaların protez ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla laboratuvar sorumlusu olarak en az 1 diş teknisyeni istihdam etmek suretiyle laboratuvar açabilecek.

Diş hekimleri, diş protez teknisyeni çalıştırmaksızın dışardan gelen protez başvurularını bizzat çalışarak karşılamak isterlerse hiçbir şekilde klinik hizmeti üretemeyecekler. Bu şekilde açılacak laboratuvarlar ruhsata tabi olacak.
Laboratuvarların denetlenmesi için illerde denetim ekipleri oluşturulacak. Ekipler, rutin olarak yılda en az 1 defa, rutin dışında ise ihbar durumunda denetim yapacak.

Laboratuvarlarda, hiçbir şekilde diş hekimliğinde kullanılan tıbbi cihaz alet ve malzemeler bulundurulmayacak, diş hekimliği klinik hizmeti verilemeyecek.

Ağız ve diş sağlığı hizmeti veren sağlık kuruluşları ve diş hekimleri dışında hiç bir şekilde ücretli veya ücretsiz iş kabul edemeyecek laboratuvarlarda, hastayla irtibat kurulamayacak.

Laboratuvarlarda başka ticari faaliyet yürütülemeyecek, diş depoları ve benzerleri ile aynı fiziki mekan paylaşılmayacak.

Bu yasakların ihlali durumunda valilik onayı ile laboratuvarlar kapatılarak ruhsatları geri alınacak.

Yönetmelik yürürlüğe girmeden önce Sağlık Bakanlığı'nca verilen ruhsatlara ilişkin haklar saklı tutulacak. Ancak, Diş Protez Bitim Laboratuvarı olarak ruhsatlandırılan laboratuvarlar, Hareketli Diş Protez Laboratuvarı, Diş Protez Porselen Laboratuvarı olarak ruhsatlandırılmış laboratuvarlar ise Sabit Diş Protez Laboratuvarı olarak faaliyetlerine devam edecekler.

Bu yönetmeliğin yayınlanmasıyla 9 Ağustos 2000 tarihli Diş Protez Laboratuvarları Yönetmeliği de yürürlükten kaldırıldı.

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük