fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3926 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Timsahlar diş fırçası kullanmaz!

Belki bazılarınız duymuştur. O bataklık sularının acımasız kahramanı timsahlar, leş ve değişik avlarla beslenirler. Balıkları, böcekleri ya da ırmak kenarına su içmeye gelen kara hayvanlarını yiyerek karınlarını doyururlar. Hantal görünüşlerine karşın, çok hızlı, atak ve hareket yetenekleri oldukça gelişmiştir. Bu yüzden yanına yaklaştıktan sonra ondan kaçabilen canlı çok azdır.
     Çevresiyle asla dost olmayan bu hayvanların, inanamayacağınız kadar yakın bir arkadaşları vardır. Üstelik bu arkadaşları da bir kuş. Bu kuşun doğa bilimcileri tarafından konulmuş adı, Pluvianus Aegyptius: Kısacası timsah bekçisi. Ama biz bu kuşa timsah kuşu diyoruz. Gerçekten de timsahların en yakın arkadaşları bu kuşlar. Ama ne var ki, aralarındaki arkadaşlık biraz çıkara dayanıyor. İşte bu yüzden de yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Zaman içinde bu arkadaşlık yazar ve çizerlerin o denli ilgisini çekmiş ki, kimileri onların üzerine öyküler yazarken, kimileri de ünlü çizer Reiser gibi onları gülmece konusu yapmış.


     Timsahlar et yediklerinde dişlerinin aralarında et parçaları kalınca ağızlarını açıyorlar. Timsah kuşları da büyük bir rahatlık içinde, evlerinde dolaşır gibi timsahın açık olan ağzından içeri girip dişlerinin arasındaki etleri temizliyorlar. Timsah kuşu, dilerse timsahın burnuna çıkıyor dışarıdan parçayı çıkarmaya çalışıyor. Dilerse ağzının içine giriyor; sanki bir otomobil tamircisi gibi karnı doyuncaya kadar timsahın dişlerini fırçalıyor. Yani dişleri temizliyor.
     Timsahların diş macunu kullanmadıklarını hepimiz biliyoruz. Ama canları sıkılınca diş fırçalarını değiştiriyorlar mı, işte onu bilmiyoruz. Doğa bilimcileri bu konuda şunları söylüyorlar: "Bir tek timsah bile, bugüne kadar timsah kuşuna zarar vermemiştir. Eğer bunun tersi bir şey olsaydı, timsah kuşları da öteki hayvanlar gibi başka türlü beslenme yolunu seçerlerdi."
     Biz diş fırçamızı seviyoruz. Siz de diş fırçanızı timsahın, timsah kuşunu sevdiği kadar sevseniz yeterli sanırım...

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük