fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3630 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Takma dişe veda

Kök hücre üzerinde çalışmalarını yürüten bilimadamları, yakın gelecekte insan dişi de üretilebileceğini açıkladı.
 
Yaşlılıkta da diş çıkacak
 
Kök hücreden, sağlıklı diş üretme çalışmaları son hızıyla sürdürülüyor Böylece takma dişler tarihe karışırken, 90'ında da diş çıkartılabilecek.
 
Kök hücre üzerinde çalışmalarını yürüten bilimadamları, yakın gelecekte insan dişi de üretilebileceğini açıkladı. Kök hücre, vücudun değişik bölümlerinde doku ve organlara dönüşebilecek şekilde genetik olarak programlanıyor ve istenilen her dokuyu yenilenmesini sağlıyor. Londra'da bulunan King's College'de çalışmalarını yürüten bilimadamları da, kök hücreden insan dişi üretmeye çabalıyor.
 
İKİ YIL SONRA HAZIR
İnsanlara kök hücre yerleştirilmesine en geç 2 yıl içinde başlanabileceğini belirten bilimadamları, gerçek dişlerin değişime daha uygun olduğunu belirtiyor. İnsan dişi üretmek için; kök hücreler diş etinin altındaki boşluğa konacak. Ve burada bulunan kök hücre sayesinde, kişi, tpkı çocukluk yıllarında olduğu gibi sağlıklı bir diş çıkartacak. Bilimadamları dişin tam olarak gelişmesi için en az 2 ayın geçmesi gerektiğini belirtiyor.
 

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük