fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3612 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Neden erkeklerin memeleri vardır!

"Neden erkeklerin de memeleri vardır?","Soğuk olduğunda dişlerimiz neden takırdar?", "Tuvalette oturmaktan mikrop kapılır mı?"...!
İçkili partiler ve arkadaş toplantılarında benzeri sorularla sık sık karşılaşan New Yorklu Doktor Billy Goldberg, "Neden Erkeklerin de Memeleri Vardır?" adlı bir kitap yayınladı.
"Üçüncü Martiniden Sonra Bir Doktora Sormak İstediğiniz Yüzlerce Soru" altbaşlığıyla yayınlanan kitap, güldürü yazarı Mark Leyner ile birlikte kaleme alındı.
"Soğukta dişlerimiz neden takırdar?" sorusuna kitapta verilen yanıt şöyle:
"Çünkü vücut ısı üretmeye çalışır. Vücut çok üşüdüğünde, beynin hipotalamus bölgesi ısınması için vücudu alarma geçirir. Bunun ardından, ısı üretmek için hızlı kas hareketleri başlar. Dişlerin takırdaması da vücudun bir bölümünde meydana gelen titremeden ibarettir." Goldberg ve Leyner, araştırmaları sırasında tuvaletten mikrop kapma olasılığının fazla olmadığını, ofis ortamının sağlığa daha zararlı olduğunu saptadılar. Arizona Üniversitesi mikrobiyoloğu Charles Gerba da büro masalarının bir tuvaletten 400 kez daha fazla hastalıklara yol açan bakteriler içerdiğini saptamıştı.
Kitapta, "Neden erkeklerin de memeleri vardır?" sorusuna verilen yanıt ise şöyle:
"Sadece kadınların süt keseleri olmasına karşın, embriyonun ilk oluşum aşamasında kadın ve erkekler olarak gelişmemiz benzeri biçimde başlar. 6 haftalık olana kadar, embriyo kadın şablonunu takip eder. Ta ki erkek cinsiyet kromozomu devreye girene kadar. Ancak bu aşamada artık erkeklerin memeleri oluşmuştur bile..." "Sabahları ağız kokusuna ne yol açar?" Goldberg'e göre, sabah ağız kokusu "anaerobik" bakterisi, ağız kuruluğu ya da uçucu kükürt bileşiklerinden kaynaklanır. Kötü ağız kokusuna yol açan diğer faktörlerse kullanılan ilaçlar, alkol, sigara, kafein ve şekerdir.
Kitapta yer alan, insanların hep merak ettikleri sorulardan biri de, "Baklagiller neden gaz yapar?" Goldberg kitapta, baklagillerin insan vücudunun hazmedemeyeceği kadar çok şeker içerdiğini belirterek, sindirilmeyen şeker bağırsaklara gittiğinde bakterilerin devreye girdiğini ve büyük miktarda gaz üretmeye başladığını yazdı.

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük