fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3719 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Haberler

Dişhekimi Vekil Dert Dinledi; Sonra Çözdü

Dental sektörün sorunları Türk Dişhekimleri Birliği'nin düzenlediği '2004 Expodental Fuarı'nda politikacılara iletildi.

Sektörel sorunlarını siyasi çevreye ulaştırmaya çalışan DİSSAD Başkanı Yusuf Arpacıoğlu, Dentsan Genel Müdürü Ethem Aslan, Paşa Dental Genel Müdürü Hakkı Kara ve Nira Dişçilik Genel Müdürü Nuri Çimik Ak Parti Milletvekili Muzaffer Gülyurt ile Expodental Fuarı'nda yaşadıkları sorunları tartıştılar.

Türkiye'de CE Belgesi verecek akredite edilmiş bir kurumun olmaması, Hazine Dış Ticaret'in Sağlık Bakanlığı'nın imzasına sunduğu kararnameler konusu ilgili firma yetkililerince AB Karma Komisyon Üyesi ve Dişhekimi Milletvekili Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt'a iletildi. Sorunları dinleyen milletvekili Gülyurt çözüm önerilerinin yanı sıra şunları söyledi;

"SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN EN UFAK BİR ENDİŞENİZ OLMASIN"

Muzaffer Gülyurt: Şu anda yasal olarak işlemde olan bir kararname var. Önemli olan bundan sonra ne yapabiliriz; bunu değerlendirmek gerekiyor. Bundan sonra hazırlanacak kararnamelerde kiminle temasa geçmek gerekiyorsa bizzat ben kendim o kişi ile görüşeceğim. Sorunun çözümü için en ufak bir endişeniz olmasın.

"KDV ORANINDAKİ DENGESİZLİK DÜZENLENSİN"

Güney Diş Deposu Genel Müdürü Ferudun Peker ise; "Bizim KDV ile ilgili yaşadığımız sorunlar var. Bu konu ile ilgili düzenlemelerin bir an önce yapılmasını istiyoruz. Çünkü bu uygulama bizi çok mağdur ediyor" dedi.

"SANAYİYE DÖNÜK İLAÇLARDA VE MALZEMELERDE KDV İNDİRİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Muzaffer Gülyurt: Bu konu ile ilgili Maliye Bakanımız ile görüşüldü. Maliye ve Sağlık Bakanlığı ortak çalışarak, ilaçlar ile ilgili bir indirim yaptı. Sağlık hizmetlerinde kullanılan sanayiye dönük ilaçlarda ve malzemelerde henüz bir KDV indirimi yapılmadı. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Tahmin ediyorum 2004 yılında bu çalışmaların sonucu alınacak. Ama zamanlama olarak net bir tarih veremiyoruz.

"VERİLEN TALİMAT YANLIŞ ANLAŞILMIŞ"

Hakkı Kara: CE belgesi ile ilgili yaşanan sorun bürokratik çevrelerce anlaşılmış ve çözüm yolunda büyük adımlar atılmıştır. İlgili ve yetkili birimler tarafından verilen talimatın, uygulama aşamasındaki memurlar tarafından yanlış anlaşılmış olacağını ve sorunlarında bu yüzden yaşandığını düşünüyorum. Üçüncü dünya ülkesinden gelen bir malı biz 3 yada 4 ayda çekemezken, Avrupalı anında çekebiliyor. Sonra aynı ülkeler bizim üç yada dört ayda ülkeye alamadığımız ürünler üzerine CE belgesini koyarak bire on katıp bize geri satıyor. Böylesi çelişkili bir ortamda ticaret yapmak inanın çok zor.

"TSE DAHA DETAYLI İNCELEME YAPIYOR"

Muzaffer Gülyurt: Bu işin merkezi İtalya'da var. Merkezi İtalya'da olan CE belgesi veren kurumun Türkiye'de şubesinin açılması ile ilgili bir talepte bulunuldu. Bu konu ile ilgili bilgiyi bakanlığa bildirdik. Almanya'daki akridite edilmiş CE belgesi veren birimin Türkiye'deki bir kurumu da akridite etmesi gerekiyor. Bizim çözüm yollarını bulmamız lazım. TSE standardının etiketinin olduğu belgeler CE'den daha kaliteli. TSE daha detaylı incelemeler yapıyor. CE o kadar incelemede yapmıyor ve bu belgeyi çok kolay veriyor. O bakımdan bunun akridide edip oraya kabul ettirilmesi lazım. Hükümet o noktada çalışmalar yapıyor. Bu noktada genel sekreterin özel olarak ziyaretine gittim. Yaşanan sorun ile ilgili olarak yakından ilgileneceğini söyledi. Bundan sonra çıkacak protokollerde sizlerinde görüşlerine başvurulsun. En azından ne yapılacağına birlikte karar vermeniz çok önemli.

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük