fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 3797 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Bilgiler
Diş Çektirmek Son Çare Olmalı Hacked by Turksiberkonseyi.com/ Uyarı Açıklarınızı Kapatınız .
Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu, diş tedavisinde öncelikle dişin doğal yapısının korunması gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu, kaybedilmiş dişlerin yerine teknoloji kullanılarak yeni diş yapıldığını, bu sayede sağlam, sağlıklı ve estetik dişe kavuşulduğunu söyledi.

Prof. Dr. Eskitaşçıoğlu, Kayseri Diş Hekimleri Odası’nca düzenlenen konferansta, eski amalgam dolguların yerini artık beyaz dolguların aldığını kaydetti. Beyaz dolgunun ışıkla sertleştiğini, hem estetik hem daha sağlıklı olduğunu belirten Eskitaşçıoğlu, “Siyah renkli analgal dolgu, civa ve gümüş içermekte. Çirkin görünmekte, bağlantısında problem oluşturmakta. Dişinde bu dolgudan olan kişi metal çatal ve kaşıkla yemek yerken dolguya değdiğinde, pillerdeki gibi galvanit akıma maruz kalmakta. Civa içermeyen beyaz dolguda bu tür sorunlar yaşanmaz” dedi.     

HEMEN GİDİP ÇEKTİRİLMEMELİ

       Kökü sağlam olan dişe kanal tedavisi uygulanması gerektiğini ifade eden Eskitaşçıoğlu, şunları söyledi: “Dişi kırılan kökünü çektirmemeli, kanal tedavisi yaptırmalı. Bu köke değişik maddeler kullanarak yeni diş eklenebilmekte. Örneğin bisikletten düşen çocuğun dişinin görünen kısmı kırıldı. Hemen gidip çektirilmemeli. Düşen parça süt içinde ya da ıslak bir ortamda diş hekimine götürüldüğünde yerine yapıştırılabiliyor. Diş tedavisinde öncelikli olan, dişin doğal yapısını korumaktır.”

       Kaybedilmiş dişlerin yerine teknoloji kullanılarak yeni diş yapıldığını anımsatan Eskitaşçıoğlu, “Diş tamamen kaybedildiğinde, kemiğe monte edilen özel fiber metaller var. 8-15 milimetre uzunluğunda olan bu metaller, halk arasında dübel vida diye bilinen vidalara benzer. Titanyumdan üretilen metalleri, kemik kendinden bir parça olarak kabul ediyor. Bu sayede sağlam, sağlıklı ve estetik dişe kavuşulmuş oluyor”

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük