fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 757 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Bilgiler
Çok Amaçlı Diş Protez Laboratuvarları Bölümleri İşletim Şekli Hacked by Turksiberkonseyi.com/ Uyarı Açıklarınızı Kapatınız .
Alçı Bölümü
Kron ve Köprü Modelaj Bölümü
Kron ve Köprü Tesfiye Bölümü
Porselen Bölümü
Freze Bölümü
İskelet Bölümü
Total Bölümü
Ortodonti Bölümü
Teknik Toplantı
Diş protez lab İdare Bölümü
Pazarlama-Muhasebe
Malzeme Deposu
Alet Bakımı ve Alet Deposu
Laboratuvar İş Girişi ve İş Çıkışı-Ön Büro
Alçı Bölümü
Üretim aşamasının ilk bölümüdür. Müşteriler tarafından gönderilen ölçülerden alçı modelleri hazırlanır. Alçı modelleri , üzerinde istenen siparişin gerçekleşmesi için üretiminin gerekli bölümlerine devredilir.

Kron ve Köprü Modelaj Bölümü
Sabit diş protezi için alçı modelinin geldiği ilk bölümdür. Müşterinin siparişi doğrultusunda alçı modelin üzerinde kesilen ve/veya eksik olan dişlerin çeşitli mumlar ile modelajı burada gerçekleştirilir.Yapılan mum modelaj manşete bağlanıp dökümü yapılır ve diş protezin ilk metal şekli elde edilir.

Kron ve Köprü Tesfiye Bölümü
Diş protezin modelaj bölümünde elde edilmiş ilk metal şekli bu bölüme gelir ve metal köprü ve/veya kronlar elmas, hart metal gibi frezler ile tesfiye edilip, alçı modelinin üzerine oturtulur.

Porselen Bölümü
Tesfiye bölümünden gelen metal köprü ve/veya kronlar üzerine müşterinin siparişi doğrultusunda istenen renkte porselen işlenir. İşlenmiş porselen yüksek ısı fırınlarda pişirildikten sonra sipariş porselen tesfiyesine gelir . Burada dişlere özel frezler ile istenen estetik, şekil ve görünüm verilir. Porselen bölümünün görevi; istenen rengi , estetiği ve görünümü diş protezine vermektir.

Freze Bölümü
Bu bölümde hareketli, ağızdan çıkarılabilir diş protezleri yapılır. Freze bölümünün amacı estetikli protezlere ataşmanları ve hassas tutucuları işlemektir.

İskelet Bölümü
Bu bölümde hareketli protezlerin metal kaideleri yapılır. Alçı modeline mum modelajı işlenir, fırında dökümü yapılır ve elde edilen metal kaide özel frezler ile tesfiye edilerek protezin metal kaide iskeleti modele oturtulur.

Total Bölümü
İskelet bölümünden gelen metal kaidenin üzerine müşterinin siparişi doğrultusunda fabrikasyon plastik dişler mum modelajı ile dizilir ve prova için müşteriye yollanır. Provadan geri gelen diş protezi akrillik ile işlenip tamamlanır.

Ortodonti Bölümü
Ortodonti bölümünde , estetik görünümü ve geliş yönü bozuk olan dişler için müşterinin siparişi ve planı doğrultusunda hasta ağzına takılacak telli protezler yapılır.

Teknik Toplantı
Teknik eğitim çalışmaları yapılır ; müşteri istek ve talepleri değerlendirilerek, kalite geliştirme çalışmaları gerçekleştirilir.

İş İdare Bölümü
Firmanın her türlü finansal , üretim ve yönetim stratejisinin belirlendiği bölümdür. Personel alımlarını gerçekleştirip bölümleri koordine eder , firma içi iş akışını ve genel organizasyonu sağlar.

Pazarlama
Pazar geliştirme ve müşteri çoğaltma araştırma ve çalışmaları yapılır. Firma ürünleri tanıtılır , müşterilerin cari hesap ve ödemeleri takip edilir.

Muhasebe
Firma ile ilgili tüm kayıtların tutulduğu ve düzenlendiği , tahsilat/ödemelerin yapıldığı, yazışmalarının gerçekleştiği bölümdür.

Malzeme Deposu
Demirbaş, makina, teçhizat, üretimde kullanılan tüm hammadde, yardımcı madde, büro ve kırtasiye malzemelerinin temin edilip, stoklandığı ve seri bir şekilde üretime sevk edildiği bölümdür.

Alet Bakımı ve Alet Deposu
Firma içerisinde, üretimde kullanılan tüm demirbaş, makina ve teçhizatın tamir ve periyodik bakımının yapıldığı bölümdür.

İş Girişi ve İş Çıkışı - Ön büro
Laboratuvara gelen her siparişin giriş ve çıkışının bilgisayara kaydedildiği, siparişin üretim aşamalarında müşteri ile bağlantının kurulduğu ve paketlemenin yapıldığı bölümdür

DİŞ PROTEZ LABORATUVARLARI YÖNETMELİĞİ: http://dentalturk.com/page.asp?id=61

 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük