fake Oakleys cheap Oakley sunglasses Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Louboutin Outlet Christian Louboutin Outlet Louboutin Outlet Cheap Christian Louboutin Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin shoes Wholesale Christian louboutin Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Cheap Christian Louboutin Louboutin outlet Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Discount Christian Louboutin Christian Louboutin outlet store Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian louboutin wholesale Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Outlet Christian Louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet mbt shoes outlet ghd straighteners uk ghd straighteners uk louboutin outlet christian louboutin outlet nfl jerseys wholesale discount mlb jerseys wholesale nba jerseys discount nhl jerseys Discontinued MBT Shoes herve leger outlet cheap nfl jerseys cheap soccer jerseys thailand soccer jerseys Fake Oakleys
Aydera - DentalTürk [ Türkiye'nin Dental Portalı ]
 
Email:
Şifre:
Şifremi unuttum?
 
Dental Türk - Türkiye'nin Dental Portalı
Üye olmak için lütfen tıklayınız! DentalTürk Üyeler:
Sitemizi 641 ziyaretçi geziyor.
 
     
» Dental Türk
Ana Sayfa
Dental Kurslar
Dental Turizm
Dental Danışma 

» Free Hizmetler
Dental Pazar
Dental Borsa
Dental İş İlanları

» Dental Linkler
Diş Hekimleri
Diş Teknisyenleri
Dental Firmalar
Diş Laboratuvarları

» Dental Servisler
Dental Bilgiler
Dental Videolar

» Dental Arama
Sayfalarda ara:

Üyelerde ara:

E-Sözlükte ara:(İngilizce)

Bu sayfayı yazdır
Sık Kullanılanlara Ekle
Ana sayfam yap
 
Dental Bilgiler
Çocuklar Ve Diş Hacked by Turksiberkonseyi.com/ Uyarı Açıklarınızı Kapatınız .
SIKÇA SORULAN SORULAR
Soru: Engelli çocuklarda özel bir diş hekimliği yaklaşımı gereklimidir?
Cevap: Genellikle evet. Çünkü özel ilgi gerektiren birçok çocuk; diş çürükleri ve diş eti hastalıklarına, travmaya ve diğer dental sorunlara diğer çocuklardan daha fazla yatkındır. Özellikle çocukların kendileri veya aileleri evde ağız hijyenini ideal olarak sağlayamadıkları için bu sorunlar daha ciddi görülmektedir. Fakat iyi haber bu ağız-diş sağlığı sorunları sizin çocuğunuzda da önlenebilir. Çocuğunuzda erken yaşlardan itibaren ağız bakımı iyi bir şekilde yapılıp hayatı boyunca da bu alışkanlık devam ettirilirse herhangi bir diş/dişeti sorunu yaşamadan hayatını idame ettirebilirsiniz.

Soru: Çocuğumun ağız-diş sorunlarını nasıl önleyebilirim?
Cevap: İlk yaş gününden önce çocuğunuzu diş hekimi (pedodontist) muayenesine getirerek ilk adımı atabilirsiniz. Bu ilk muayenede çocuğunuzun tıbbi geçmişi ve ağız-diş muayenesi yapılarak gerekli yönlendirmeler size anlatılacaktır.

Soru: Koruyucu diş hekimliği uygulamaları benim çocuğum için de uygun mu?
Cevap: Kesinlikle evet. Koruyucu diş hekimliği uygulamaları her yaştaki çocuk için uygundur. Diş fırçalama, diş ipi kullanımı, düzenli beslenme ve Fluorid uygulamaları sadece bir gün içinde birkaç dakika vaktinizi alan işlemlerdir, fakat çocuklarınızın bir ömür boyu diş sorunlarından uzak kalmasını sağlar. Tabii ki koruyucu diş hekimliği uygulamalarında bunlara ek olarak Profesyonel Topikal Fluorid uygulamaları, Fissür Sealant (Fissür Örtücü) uygulamaları ve 3 ayda bir düzenli diş hekimi kontrolleri de şarttır.

Soru: Her diş hekimi benim çocuğumla ilgilenir mi?
Cevap: Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Çünkü tüm dünyada genellikle pedodontistler (çocuk diş hekimleri), almış oldukları eğitimden dolayı genellikle engellilerle veya özel ilgi gerektiren bireylerle ilgilenmektedirler. Özellikle diş kliniklerinin mimari açıdan ve ulaşım açısından erişebilirliği ve iç dekorasyonu engelliler için özel dizayn edilmiş olmalıdır.

Soru: Çocuğum diş tedavileri sırasında özel ilgi görebilecek mi?
Cevap: Genellikle özel ilgi gerektiren çocuklar her bakımdan diğer çocuklardan daha fazla ilgiye muhtaçtırlar. Tedavi esnasında pedodontist ve yardımcı personel tarafından çocuğunuzun rahat edeceği bir ortam hazırlanacaktır. Bazen çocuğunuzun istemsiz kasılmaları ve hareketlerini önlemek için çocuğunuzun elleri ve ayakları nazikçe tutularak yada onlar için özel hazırlanmış diş hekimi koltuklarında yada direkt tekerlekli sandalyesinde diş tedavileri yapılabilir. Bir diğer tedavi alternatifi de çocuğunuzun diş tedavilerinin sedasyon veya genel anestezi altında yapılmasıdır. Tüm bu uygulamalar pedodontistiniz tarafından sizlere anlatılacaktır.
 
  Bize Ulaşın
Dental Türk Portal Türkiye'nin Diş Hekimliği Rehberi. London / UK Tel: +44 78 9100 2293
 
Bu site en iyi 800x600 çözünürlük, IE5 ve üzeri versiyon tarayıcıda görüntülenebilir.
Tüm haklar?saklıdır.Copyright 2004-2018 ©Dental Türk - Aydera Designed by C.Aksoy
Gizlilik İlkeleri | Sponsorlar  Reklam | Rss - Atom | Kurumsal | Gruplar | Sözlük